Regionálna investičná pomoc - siekelconsulting.sk
486
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-486,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Regionálna investičná pomoc

Regionálna investičná pomoc je štátna pomoc určená na podporu konkurencieschopnosti podnikov a znižovanie regionálnych rozdielov, ktorú poskytuje Ministerstvo hospodárstva SR v súčinnosti s Ministerstvom financií SR a Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny.

O regionálnu investičnú pomoc sa môžu uchádzať všetky podniky v oblasti priemyslu a ich podporných a inovačných služieb (centrá podnikových služieb a technologické centrá) na celom území SR s výnimkou podnikov z okresov v Bratislavskom kraji, ktoré vypracujú žiadosť o investičnú pomoc podľa zákona o regionálnej investičnej pomoci. Ak investičný zámer spĺňa podmienky na poskytnutie investičnej pomoci (formálna kontrola), nasleduje proces posudzovania a schvaľovania regionálnej investičnej pomoci. Investičná pomoc sa schvaľuje na rokovaniach Úradu vlády SR, na základe ktorého Ministerstvo hospodárstva SR vydáva rozhodnutia o poskytnutí investičnej pomoci. Na poskytnutie regionálnej investičnej pomoci nie je právny nárok.

Investičným zámerom je projekt počiatočnej investície do dlhodobého hmotného, ako aj nehmotného majetku, v ktorom sa podrobne opisuje charakter a financovanie rozšírenia oblasti podnikania.

Existuje niekoľko foriem rozšírenia oblastí podnikania, ktoré investičná pomoc podporuje:

  • zriadenie novej prevádzkarne,
  • rozšírenie kapacity existujúcej prevádzkarne,
  • diverzifikáciu produkcie existujúcej prevádzkarne o výrobky alebo o služby, ktoré v prevádzkarni doposiaľ neboli vyrábané alebo poskytované,
  • zásadnú zmenu celkového výrobného procesu existujúcej prevádzkarne,
  • založenie alebo rozšírenie technologického centra,
  • založenie alebo rozšírenie centra podnikových služieb.

 

Užitočné linky:

www.economy.gov.sk

www.statnapomoc.sk

www.ec.europa.eu/regional_aid.html

Neviete si rady s vypracovaním investičného zámeru?

My Vám s tým pomôžeme!

Vyberte si z našej ponuky cenovo dostupných služieb.